Ar bandėte juodąjį česnaką? Tai gurmaniškas, neatrastas skonis, kurį įsimyli visi geriausi Lietuvos šefai. juodasis česnakas gaminamas ilgai brandinant ir fermentuojant Lietuvoje užaugintus česnakus, be konservantų ir cheminių priedų – tiesiog skanu!

Įvadas

Baltasis česnakas yra skanus ir plačiai žinomas skonis. Bet ar girdėjote apie juodąjį česnaką?
Juodasis česnakas yra senovinė baltojo česnako versija, gaunama ilgalaikio brandinimo ir fermentacijos būdu. Jis panašus į baltąjį česnaką, nes buvo sukurtas kaip maisto konservantas. Nuo baltos skiriasi tuo, kad jis nėra konservuotas su cheminiais priedais ar konservantais. Procesas gali užtrukti iki dvejų metų, kol iš neapdorotų gvazdikėlių virsta galutiniu produktu!

Kas yra juodasis česnakas?

Juodasis česnakas – tai sodraus skonio ir aromato produktas, gaunamas be konservantų ir cheminių priedų, ilgai brandinant ir fermentuojant Lietuvoje užaugintus česnakus. Įrodyta, kad juodajame česnake gausu antioksidantų, kurie turi daug naudos, įskaitant vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų, odos senėjimo, diabeto ir nutukimo riziką.

Kaip gaminamas juodasis česnakas?

Juodasis česnakas gaminamas ilgai brandinant ir fermentuojant Lietuvoje užaugintus baltuosius arba violetinius česnakus. Šiame procese nenaudojami cheminiai priedai ar konservantai ir gaunamas išskirtinis skonis, sodresnis nei rudos ar baltos duonos.
Šiam procesui reikia laiko brendimui ir fermentacijai, paprastai apie šešis mėnesius. Juodojo česnako spalva priklauso nuo naudojamos žaliavos rūšies: baltos ar violetinės.

Kuo naudingas juodasis česnakas?

Juodasis česnakas yra visiškai nauja kulinarinė patirtis. Jis turi sodrų ir kreminį skonį, nepanašų į nieką, ką anksčiau bandėte.

Skirtingai nuo tradicinio česnako, jis neturi aštraus ar aštraus posūkio, kuris gali būti nepakeliamas.

Taip pat lengviau ir ant skrandžio, nes jame nėra jokių konservantų ar cheminių priedų.